Yhteystiedot

Nuorten toimintakeskus Happi
Sörnäisten rantatie 31, 00500 Helsinki
Vahtimestari, (09) 310 71701 / 040 160 3757, happi.vahtimestari@hel.fi

Happeen saavut helposti:

  • Bussilla: 16, 26, 50, 55, 58, 59 pysäkki Suvilahti (myös Sörnäisiin pääsee monella bussilla)
  • Raitiovaunulla: 6, 6T, 7A ja 7B, 8 pysäkki Sörnäinen. 

     
    Sörnäisten metroasema on 5 minuutin kävelymatkan päässä.

    Löydä itsellesi sopivammat saapumisohjeet Reittioppaasta: www.reittiopas.fi

Hallinto
Mikäli olet kiinnostunut Hapen työmahdollisuuksista, ota yhteyttä Jaana Mäkiseen (ks. alla).
Tällä hetkellä talossa ei ole avoimia työpaikkoja.

Ulla Laurio, toimistopäällikkö, (09) 310 70137 / 040 149 3584, ulla.laurio@hel.fi
Jaana Mäkinen, vastaava tuottaja, (09) 310 89035 / 050 559 1715, jaana.makinen@hel.fi

Mediatoiminnot
Jens (Jeppe) Cavonius, vastaava tuottaja , 040 661 4996, jens-peter.cavonius@hel.fi

HattuMedia
Elina Mäyrä, mediatuottaja, (09) 310 89042 / 040 334 6752, elina.mayra@hel.fi
Risto Kurho, mediatuottaja, (09) 310 71582 / 041 512 1714, risto.kurho@hel.fi
Reijo Jumppanen, mediatuottaja (09) 310 29141 / 041 512 1793, reijo.jumppanen@hel.fi
Mohamad (Muha) Taha, nuoriso-ohjaaja, (09) 310 89087 / 040 336 1082, mohamad.taha@hel.fi

http://hattumedia.munstadi.fi

Kaupunkitaide
Antti Salminen, mediatuottaja (09) 310 71609 / 041 5121749, antti.j.salminen@hel.fi

http://www.supafly.net

Helsinki Freedom Records (Kallahti)
Jens Grönholm, mediatuottaja, (09) 310 20590/ 040 5738245, jens.gronholm@hel.fi
Studio Puukkopajan varaukset, (09) 310 89103, puukkopaja@gmail.com

Taidetoiminnot
Minna Kaljunen, vastaava tuottaja, (09) 310 23470 / 040-3362101, minna.kaljunen@hel.fi
Maija Sarsila, nuoriso-ohjaaja, kuvataide ja luovat menetelmät sekä alueyhteistyö, (09) 310 71629 / 041 5121780, maija.sarsila@hel.fi

Kuvakeskus
Jari Mäenpää, kuvatoimittaja, (09) 310 23472 / 040 336 2103, jari.maenpaa@hel.fi
Ari Matinmikko, kuvatoimittaja, (09) 310 23473 / 040 336 2104, ari.matinmikko@hel.fi

Värkkäämö (Kannelmäki)
Arja Huotari, vastaava kädentaito-ohjaaja, (09) 310 71735/040 176 1147, arja.huotari@hel.fi
Julia Jämiä, käsityöohjaaja, 040 641 1707, julia.jamia@hel.fi

happi.varkkaamo@hel.fi

Lauttasaaren kuvataide 
Annikki Anttila, nuoriso-ohjaaja, keramiikka, lasi- ja kuvataide, kuvataideleirit, (09) 310 89 037 / 040 671 5688, annikki.anttila@hel.fi
Heidi Göransson, nuoriso-ohjaaja, tekstiili ja taide, (09) 310 32408 / 040 679 8115, heidi.goransson@hel.fi

kipinan.kuvataide@hel.fi

Narrin näyttämö
Samuli Mäkisalo, teatteriohjaaja & nuoriso-ohjaaja, (09) 310 79250 / 040 124 6548, samuli.makisalo@hel.fi
Reetta Myyrä, teatteriohjaaja & nuoriso-ohjaaja, (09) 310 71666 / 050 5591758, reetta.myyra@hel.fi

http://narri.munstadi.fi

Tukipalvelut
Jaana Mäkinen, vastaava tuottaja, (09) 310 89035 / 050 559 1715, jaana.makinen@hel.fi
Rita Tuohimaa, tilat, tuotannot, käyttövuorot, (09) 310 89058/040 334 6751, rita.tuohimaa@hel.fi
Juha Laakkonen, vahtimestari (Palmia), (09) 310 23481, 040 487 0163, juha.t.laakkonen@hel.fi
Tuomas Nisula, vahtimestari, ääni- ja valoteknikko (Palmia), (09) 310 23469 / 040 336 2100, tuomas.nisula@hel.fi

Pelitalo
Jaakko Rautavaara, vastaava tuottaja, (09) 310 79672 / 040 3361 365, jaakko.rautavaara@hel.fi
Stella Härkönen, nuoriso-ohjaaja, 09 310 22382 / 040 1259 671, stella.harkonen@hel.fi
Ari Huotari, nuoriso-ohjaaja, 09 310 23059 / 040 753 8543, ari.huotari@hel.fi
Jani Korhonen, tekninen suunnittelija, 09 310 71581 / 040 709 3697, jani.korhonen@hel.fi
Miika Pulkkinen, nuoriso-ohjaaja, 09 310 89041, 040 809 2017, miika.pulkkinen@hel.fi
Sebastian Sihvola, suunnittelija, 09-310 71576, 041 512 1704, sebastian.sihvola@hel.fi

http://pelitalo.munstadi.fi