Yhteystiedot

Nuorten toimintakeskus Happi
Sörnäisten rantatie 31, 00500 Helsinki
Vahtimestari, (09) 310 71701 / 040 160 3757, happi.vahtimestari@hel.fi

Happeen saavut helposti:

  • Bussilla: 16, 26, 50, 55, 58, 59 pysäkki Suvilahti (myös Sörnäisiin pääsee monella bussilla)
  • Raitiovaunulla: 6, 6T, 7A ja 7B, 8 pysäkki Sörnäinen.
    Sörnäisten metroasema on 5 minuutin kävelymatkan päässä.Löydä itsellesi sopivammat saapumisohjeet Reittioppaasta: www.reittiopas.fi

Hallinto
Mikäli olet kiinnostunut Hapen työmahdollisuuksista, ota yhteyttä Jaana Mäkiseen (ks. alla).
Tällä hetkellä talossa ei ole avoimia työpaikkoja.

Ulla Laurio, toiminnanjohtaja, (sijainen Minna Kaljunen, kts. taidetoiminnot, 31.12.2017 asti)  (09) 310 70137 / 040 149 3584, ulla.laurio@hel.fi
Jaana Mäkinen, vastaava tuottaja, (09) 310 89035 / 050 559 1715, jaana.makinen@hel.fi

Mediatoiminnot
Jens (Jeppe) Cavonius, vastaava tuottaja , 040 661 4996, jens-peter.cavonius@hel.fi

HattuMedia
Elina Mäyrä, mediatuottaja, (09) 310 89042 / 040 334 6752, elina.mayra@hel.fi
Risto Kurho, mediatuottaja, (09) 310 71582 / 041 512 1714, risto.kurho@hel.fi
Reijo Jumppanen, mediatuottaja (09) 310 29141 / 041 512 1793, reijo.jumppanen@hel.fi
Mohamad (Muha) Taha, nuoriso-ohjaaja, Studio 1,(09) 310 89087 / 040 336 1082, mohamad.taha@hel.fi

Jari Mäenpää, nuoriso-ohjaaja, Studio 1,(09) 31023472, 040 336 2103, jari.maenpaa@hel.fi

http://hattumedia.munstadi.fi

Kaupunkitaide
Antti Salminen, mediatuottaja (09) 310 71609 / 041 5121749, antti.j.salminen@hel.fi

http://www.supafly.net

Helsinki Freedom Records 
Jens Grönholm, mediatuottaja, (09) 310 20590/ 040 5738245, jens.gronholm@hel.fi
Studio Puukkopajan varaukset, (09) 310 89103,puukkopaja@gmail.com

Taidetoiminnot
Minna Kaljunen, vastaava tuottaja, (09) 310 23470 / 040-3362101, minna.kaljunen@hel.fi
Maija Sarsila, nuoriso-ohjaaja, kuvataideohjaaja, verkostoyhteistyö, Hapen tiedotus, (09) 310 71629 / 041 5121780, maija.sarsila@hel.fi

Ari Matinmikko, graafinen suunnittelija, (09)310 23473 / 040 336 2104/ari.matinmikko@hel.fi

Minna Jauho, erityisohjaaja, Sankarit-toiminta, (09) 310 36808 / 0406214126, minna.jauho@hel.fi

Narrin näyttämö
Samuli Mäkisalo, teatteriohjaaja & nuoriso-ohjaaja, (09) 310 79250 / 040 124 6548, samuli.makisalo@hel.fi
Laura Mboup, teatteriohjaaja & nuoriso-ohjaaja,laura.mboup@hel.fi

http://narri.munstadi.fi

Tukipalvelut
Jaana Mäkinen, vastaava tuottaja, (09) 310 89035 / 050 559 1715, jaana.makinen@hel.fi
Rita Tuohimaa, tilat, tuotannot, käyttövuorot, (09) 310 89058/040 334 6751, rita.tuohimaa@hel.fi
Juha Laakkonen, vahtimestari (Palmia), (09) 310 23481, 040 487 0163, juha.t.laakkonen@hel.fi
Tuomas Nisula, vahtimestari, ääni- ja valoteknikko (Palmia), (09) 310 23469 / 040 336 2100, tuomas.nisula@hel.fi

 

Huom! Hapesta alueelle siirtyneet toiminnot:

Värkkäämö (Kannelmäki)
Arja Huotari, vastaava kädentaito-ohjaaja, (09) 310 71735/040 176 1147, arja.huotari@hel.fi
Julia Jämiä, käsityöohjaaja, 040 641 1707, julia.jamia@hel.fi

happi.varkkaamo@hel.fi

Lauttasaaren kuvataide ( Lauttasaaren nuorisotalo)
Annikki Anttila, nuoriso-ohjaaja, keramiikka, lasi- ja kuvataide, kuvataideleirit, (09) 310 89 037 / 040 671 5688, annikki.anttila@hel.fi
Heidi Göransson, nuoriso-ohjaaja, tekstiili ja taide, (09) 310 32408 / 040 679 8115, heidi.goransson@hel.fi

kipinan.kuvataide@hel.fi

 

Pelitalo (Oulunkylän nuorisotalo)
Jaakko Rautavaara, vastaava tuottaja, (09) 310 79672 / 040 3361 365, jaakko.rautavaara@hel.fi
Stella Härkönen, nuoriso-ohjaaja, 09 310 22382 / 040 1259 671, stella.harkonen@hel.fi

http://pelitalo.munstadi.fi